آموزش وردپرس

7 نکته برای نوشتن پست جذاب

7 نکته برای نوشتن پست جذاب

در صورتی که سایت شما حاوی مطالب زیادی باشد جلب توجه مخاطبان کار بسیار دشواری است. بطور مثال جذب افراد برای عضویت در سایت مستلزم بکارگیری روش های مختلف جهت تشویق مخاطبین میباشد.یکی از این روش ها استفتده از نوشته های وردپرسی است که ما در این پس هفت مورد از آنها را به شما آموزش خواهیم داد.

پست های جذاب

 

۱- خودداری از نوشتن موارد اضافه

مشکل اینجاست گروهی از وبلاگ داران عزیز ما فکر میکنند وبلاگ مانند یک رمان است.وقتی خواننده وبلاگی را میخواند به دنبال این است که هرچه زودتر به خواسته خود برسد. رسیدن به اطلاعات مورد نظر در کوتاه مدت یکی از خواسته های افرادی که در دنیای اینترنت جستجو میکنند.پس رمز موفقیت در این است که نوشته های خود را به گونه ایی تنظیم کنید که بازدیدکنندگان بتوانند در کمترین زمان به خواسنه خود برسند.متن های طولانی حس خوبی به خواننده نمیدهند و در واقع وقت آنها را میگیرد.پارگراف ها را از هم جدا کنید .هر پاراگراف بهتر است حدود 100 کلمه داشته و با پاراگراف بعدی یک سطر فاصله داشته باشد تا خوانندگان بتوانند نوشته را بخوانند.بدین ترتیب نوشته های سایتتان خوانا تر شده و کاربران ترجیح خواهند داد زمان بیشتری در سایت شما وقت بگذرانند.

۲- استفاده کردن از زیر عنوان ها و لیست ها در مطلب

زیر عنوان ها و لیست ها جز مواردی هستند که باید درنوشت ی خود از آنها استفاده کرد چرا که کاربران سایت لزومی به خواندن تمامی نوشته ها و کلمات شما نمی بینند.زیر عنوان ها و لیست ها به منزله  عبارت های کلیدی برای آنها به حساب میآید.

۳- استفاده کردن از افزونه های وردپرس برای جذاب کردن نوشته

گاهی افزونه ها هم برای کمک به جلب توجه مخاطبان و کاربران سایت مورد استفاده واقع میشوند.میتوان پاپ آپ و یا نمودارها را به صفحات خود اضافه کرده ویا با گذاشتن نوار اطلاع رسانی افراد را به خرید محصولات یا ختی عضویت در خبرنامه سایت تشویق کرد.

۴- استفاده کردن از عنوان ها

عنوان ها در وردپرس

عنوان صفحه اولین چیزی است که یک مخاطب در صفحه مشاهده میکند.پس عنوان موردی است که بسیار مهم بوده و ما باید در انتخاب آن بسیار وسواس بخرج داده تا مطمئن شویم برای مخاطب ما جذاب است.حالا به سراغ عنوان آمده وسعی میکنیم به اندازه کافی اطلاعات کافی راجب صفحه بنویسیم تا به مخاطبان کمک کنیم با اولین نگاه به عنوان بتوانند در خصوص خود صفحات ایت اطلاعات اصلی را دریابند.طولانی نبودن عناوین جز اصولی است که باید در نظر گرفته شود.

۵-در نوشته هایتان از تصویر استفاده کنید

استفاده از تصویر هم مانند عنوان و محتوا مهم است.هریک از پست ها خواستار تصویر مربوطه میباشد. تصویر برای زیبا جلوه دادن محتوا و مفهومه مضوع مهم است.توصیه ما این است تصاویر متناسب و مرتبط با موضوع محتوای خود انتخاب کنیدتا ارتباط درستی میان موضوع ومطلب برقرار باشد.پس با حوصله تصاویر را انتخاب کنید.

۶- تغییر دادن فونت های نوشته ها

یکی از آذین های دیگر سایت تغییر فونت و اندازه آن است که میتواند در نمایش و زیبا جلو دادن سایت شما کمک کننده باشد. گاها برای مخاطب فونت سایت هم جالب است.البته نه هر فونتی پس انتخاب در فونت سایت نیازمند دقت فراوان است.اندازه فونت برای عنوان زیرعنوان و سایر قسمت ها بایکدیگر متفاوت باشد.خوانایی نوشته ها بستگی به فونت ها دارند. پوسته هایی که پنل مدیریت را دارندو گزینه های تایپوگرافی در آنها لحاظ شده است میتوانند این کار را برای شما در وردپرس آسان کرده و تنها با چند کلیک این تغییرات در سایت اعمال شود.

۷- استفاده کردن از سیستم گرید در صفحه های سایت

داشتن یک سیستم گرید مناسب در ساختار قالب سایت برای ارائه اطلاعات و محتوا به بهترین شکل ممکن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.گرید یکی از آن مواردی است که میتوان به کمک آن محتوای  دسته های مختلف در صفحه اصلی را جوری نمایش داد که علاوه بر حفظ سادگی ساختار سایت موجب جلب توجه کاربران نیز شود.ولی باید در اول بررسی کنید که قالب شما از این ساختار پشتیبانی می کند یا نه؟ استفاده از افزونه های مخصوص که برای وردپرس منتشر شده اند هم مناسب می باشد.

جمع بندی

برای داشتن مخاطبین در سایت خود به مدت طولانی به موارد اشاره شده در بالا توجه ویژه داشته باشید تا مخاطبان شما جز کاربران دائمی سایت شما گردند .بنابراین بروزرسانی سایت و استفاده از روش های کارآمد وجدید را برای جلب رضایت کاربران سرلوحه کار خود کنید.

ممنون که در این مقاله با ما بودید امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *