آموزش وردپرس

نحوه بازگرداندن بازدیدکنندگان به سایت

نحوه بازگرداندن بازدیدکنندگان به سایت

برای سایتی که میخواهد در راه خود موفق شود باید بتواند بازدیدکنندگان را دوباره به سایت بازگرداند اما چگونه میتوان این مورد را برای سایت تضمین کرد؟خوشبختانه در این مورد روش های زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید بازدیدکنندگان را دوباره به سایت خود به طور منظم بازگردانید.گزینه هایی که در زیر به شما توضیح می دهیم انتخاب کردن آنها به شدت به نوع سایت شما که در حال کار است بستگی دارد.البته منظور ما از ای مقاله این است که وقتی یک کاربر به سایت شما وارد می شود آن بازدید یکباره نباشد و طوری باشد که کاربر منظم وارد سایت شما شود.

اگر قصد دارید که وبسایت خود را به یک جامعه ارتباطی تبدیل کنید که کاربران در آن بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند میتوانید سیستم عضویت برای وبسایت خود آماده کنید که بتواند مثل یک شبکه ی اجتماعی باشد.

اگر قصد دارید محصول و خدمات وبسایت خود را به به فروش برسانید باید از فعالیت هایی از قبیل برگزاری مسابقات,وبینا و یا تبلیغات انجام دهید تا بتوانید کاربران فداکار برای وبسایت خود داشته باشید.البته موضوع وبسایت شما هر چه میخواهد باشد و باید در این مورد از قدرت ایمیل غافل نماند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید با پیاده کردن بعضی از این استراتژی ها که در زیر بررسی می کنیمبازدیدکنندگان وبسایت خود را به سایت خود بازگردانید و همیچنین کاربران وفادار برای وبسایت خود داشته باشید.

وبسایت های کابر محور


به احتمال زیادی واضح ترین انتخابی که با استفاده از آن میتوانید کاربران را به آمدن به وبسایتتان تشویق کنید اضافه کردن بخش ناحیه کاربری به وبسایت خود است.در وبسایت هایی که کاربر محور است تصور بر این است که شما در وبسایت عضو شده اید تا محتوایی را ببینید عضویت در سایت میتواند رایگان باشد ولی این رایگان بودن باعث می شود کابران به وبسایت شما بازگردند و همچنین این سیستم عضویت به وبسایت شما اعتبار و ارزش می دهد در سایت هایی که عضویت با پرداخت مبلغی صورت می پذیرد دیگر به احتمال زیاد هم مشخص است که کاربران به دفعات مجدد وارد وبسایت شما خواهند شد.

با استفاده کردن از افزونه هایی که مقالات ویژه را به کاربران عضو نشان می دهند میتوانند کاربران خود را تشویق به عضو شدن در سایت خود میتوانید بکنید حتی شما میتوانید مبلغی را برای گرفتن حق عضویت در سایت از کاربران بگیرید در این حالت است که کاربران برای اینکه بتوانند از حق اشتراک خود استفاده کنند مرتبا به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

ساخت شبکه اجتماعی در سایت با بادی پرس


اگر قصد ندارید وبسایت خود را به طور کامل کاربر محور کنید ولی همچنان قصد دارید فضایی را برای ارتباط کاربران در سایت در نظر بگیرید استفاده کردن از افزونه بادی پرس میتواند گزینه مناسبی باشد.با استفاده کردن از این افزونه ی رایگان میتوانید امکانات شبکه های اجتماعی را به وبسایت خود بیاورید.

با نصب و فعالسازی بادی پرس اعضا وبسایتتان میتوانند برای خودشان یک پروفایل داشته باشند و شما هم به عنوان مدیر وبسایت میتوانید گروه های کاربری بسازید میتوانید با نصب کردن این افزونه محیطی فعال که کاربران وبسایت بتوانند در آن به تبادل اطلاعات بپردازند باعث خواهد شد که کاربران بارها به وبسایت شما مراجعه کنند.

لیست ایمیل


لیست ایمیل در سایت

لیست ایمیل در سایت

برای وبسایت هایی که قصد دارند بازدیدکنندگان ثابت برای خود ایجاد کنند داشتن لیست ایمیل از نکات ضروری برای آنهاست.اگر ایمیل فردی که وبسایت شما می آید بگیرید میتواند ارتباط خود را با آن کاربر حفظ کنید و از این فرصت برای وبسایت خود استفاده کنید.

با ایمیل زدن به کاربران خود میتوانید آن ها از انتشار محتوای جدید در سایتتان اطلاع دهید که کاربران هم دوباره وارد سایت شما می شوند تا آن پست جدید را مطالعه کنند برای اینکه بتوانید ایمیل بازدیدکنندگان سایتتان را بگیرید به آنها بگویید در صورت عضو شدن در خبرنامه ایمیلی پیشنهادات ویژه و تخفیف هایی برای آنها خواهید داشت یا میتوانید کتاب الکترونیکی رایگان در سایت خود بگذارید و هر کسی ایمیل خود را در قسمت خبرنامه وارد کرد کتاب به ایمیل آن کاربر ارسال شود و با استفاده از این روش میتوانید ایمیل بازدیدکنندگان را دریافت کنید.

به یاد آوردن بازگشت به سایت به کاربران توسط وبینار ها


ایجاد وبینار از دیگر ابزار های کاربردی جهت یادآوری بازگشت افراد به وبسایت است.برخی از صاحبان و مدیران وبسایت از وبینار جهت افزایش شهرت سایت,کسب اعتبار ارزش و بدست آوردن بازدیدکنندگان زیاد استفاده می کنند.

بیشتر افراد وقتی به وبسایتی مراجعه می کنند بار دیگر از سایت مورد نظر بازدید نمی کنند دلیلش هم آن است که یادشان می رود به کدام سایت رفته اند و حوصله پیگیری آن را ندارند بنابراین وبینار ها در زمان مشخص برگزار می شوند و این باعث می شود کاربران در یک زمان از پیش تعیین شده در به وبسایت مراجعه کنند.

مردم میخواهند مسابقه بدهند


مردم میخواهند مسابقه بدهند

برگزار کردن مسابقه در سایت از راه هایی است که میتوانید بازدیدکنندگان زیادی را برای وبسایتتان بدست آوردید.بیشتر افراد از مسابقه استقبال می کنند بخاطر این هیجان انگیز بوده و همچنین جنبه تفریحی برای آنها دارد.با برگزار کردن مسابقه در سایت میتوانید ایمیل بازدیدکنندگان را به آسانی دریافت کنید.همچنین این مورد نیز مهم است که کاربران برای انجام مراحل دیگر و همینطور پیگیری نتایج برای بارهای دیگر به وبسایت شما مراجعه خواهند کرد.

جمع بندی

روش های بسیاری وجود دارند تا شما بتوانید افراد بازدیدکننده را به سایت خود بازگردانید و همچنین تعداد آن ها را نیز افزایش دهید که در این مطلب به چند مورد از آنها اشاره شد.انتخاب کردن گزینه های فوق به عهده شما مدیر و صاحب سایت می باشد که این مورد بستگی به موضوع سایت شما دارد.

بعد از اینکه یک استراتژی برای بازگرداندن افراد به سایت پیاده کردید باید بررسی کنید و مشاهده کنید که این عمل برای وبسایت شما مفید بوده است یا نه؟آیا شما تواستید بازدیدکنندگان وفادار به وبسایت خود جمع کنید؟اگر برای سایت شما سودمند نبوده است این نشان دهنده گزینه ی اشتباه توسط شماست البته ناگفته نماند برای دریافت بازدهی زیاد باید بر روی ایده مورد نظر سرمایه و انرژی بگذارید تا بتوانید نتیجه خوبی را بگیرید.

شما از چه روشی برای برگرداندن بازدیدکنندگان به وبسایت استفاده می کنند ممنون می شویم آن را از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و همچنین ممنونیم که در این مقاله با ما بودید اگر قصد خرید قالب وردپرس از این سایت را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *