آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

آموزش اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس – اتصال وردپرس به انالیزر گوگل

اتصال وردپرس به انالیز گوگل

امروز هم با یکی دیگر از آموزش های وردپرس با شما هستیم,در این مطلب نحوه ی اتصال گوگل آنالیتیکز به وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد,امیدوارم از این آموزش وردپرس نیز لذت ببرید.

متصل کردن گوگل آنالیتیکز به وردپرس با افزونه:

حتما ما میخواهیم در وبسایتتمان محتوای خوبی بزاریم و این محتوا خوشایند کاربران نیز باشد.و طوری باشد که کاربران از سایت ما راضی باشند.اما آیا چگونه میتوانیم بدانیم که کاربران سایت ما از چه نوع محتوایی در سایت ما لذت میبرند؟خب اینجاست که ابزار گوگل آنالیتیکز Google Analytics به کمک ما می آید تا بتوانیم پاسخ این پرسش را بیابیم.

در اول باید شما در گوگل آنالیتیکز ثبت نام کنید سپس با کمک افزونه ی وردپرس به اسم Google Analytics by MonsterInsight گوگل آنالیتیکز را به وردپرس وصل کنید.

افزونه ای که امروز به شما معرفی کردیم قابلیت های زیادی دارد برای مثال با کمک این افزونه میتوانید اطلاعاتی را به شکل نمودار جمع آوری کنید و بعد ها اگر احتایج داشتید میتوانید استفاده کنید.لازم به ذکر است که این افزونه فارسی سازی شده است احتیاجی به ترجمه ای ندارد.این افزونه را میتوانید از قسمت افزونه ها در پیشخوان وردپرس با جستجو اسم آن دانلود و  نصب کنید همچنین لینک این افزونه در پایین همین مطلب قرار گرفته است.

بعد از اینکه این افزونه را فعال کردید به بخش تنظیمات>Authenticate with your Google account مراجعه کنید.بعد با صفحه ای همانند تصویر زیر روبرو شدید بر روی گزینه allow کلیک کنید.

تنظیمات افزونه Google Analytics by MonsterInsight

در انتها به شما یک کد ارائه می شود که باید آن را در همین افزونه قرار دهید.در قسمت بعدی مثل تصویری که در پایین قرار گرفته است,سایتی را باید انتخاب کنید که در گوگل آنالیتیکز ثبت کرده اید.تنظیمات بیشتر افزونه ی Google Analytics by MonsterInsights

در قسمت بالا گفتیم که این افزونه فارسی شده است در تصویر بالا هم همین را مشاهده می کنید اکنون باید در قسمت تب ها بخش Advanced را انتخاب کنید.قسمت Advanced افزونه ی Google Analytics by MonsterInsights

اکنون درباره تنظیمات این افزونه برای شما توضیحاتی می دهیم.

ردگیری دانلود هابه صورت : این بخش یک کادر بازشو است که به شما دو گزینه داده می شود شما باید یکی را انتخاب کنید یعنی انتخاب کنید که آمار هایی که به شما ارائه داده می شوند به صورت بازدید در وبسایت باشد یا به صورت یک رویداد.

Extensions of files to track as download: در این بخش میتوانید ساختار فایل هایی که در بخش نتایج دانلود فایل ها نشان داده می شود را مشخص کنید.

Track full URL of outbound clicks or just the domain: در این بخش میتوانید مشخص کنید که میخواهید لینک ها یا محتوای سایت شما با ابزار آمار گوگل همراه باشند.یکی را باید انتخاب کنید.

Subdomain tracking:این بخش به اطلاعات و آمار ها و بازدید های سابدامین شما مربوط می شود.

Set path for internal links to track as outbound links و Label for those links:اگر لینک های دیگری نیز دارید میتوانید در این بخش قرار دهید سپس در پایین همان بخش یعنی Label for those links برچسب های آن لینک ها را مشخص کنید.

پیوند های برچست در خوراک RSS با متغیرهای کمپین: با فعال کردن این گزینه لینک هایی که در Rss سایت نشان داده می شوند تعیین می شوند اگر بخواهید این قسمت ها را مشاهده کنید به داشبورد خود در google analytics وارد شوید سپس به قسم Acquisition> All Traffic > Source/Medium

مراجعه کنید.

ممنون که در این آموزش وردپرس نیر با ما بودید.اگر سوال یا مشکلی در این رابطه دارید میتوانید از قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود. همچنین یکسری از قالب وردپرس ها هستند که خودشون یکسری ابزار برای اتصال انالیز گوگل به وردپرس دارند ولی در صورتی که شما قالبتون همچنین قابلیتی نداره میتونید از این آموزش استفاده بکنید

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/google-analytics-for-wordpress/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/google-analytics-for-wordpress.6.2.0.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *