آموزش وردپرس

حل مشکل نبودن فایل htaccess در وردپرس

حل مشکل نبودن فایل htaccess در وردپرس

مسلما شما با ارور هایی در وردپرس روبرو شده اید که این ارور یا خطا ها فرصت انجام بعضی اقدامات را از شما می گیرد و همچنین سرعت کار شما را نیز پایین خواهند آورد.خب یکی از راهکار هایی که در وردپرس به کمک ما می آید حذف فایل htaccess است با حذف این فایل دیگر اروری شما را اذیت نخواهد کرد.

ولی یک مشکلی که در این میان وجود دارد این است که کاربران نمیتوانند این فایل را پیدا کنند به همین دلیل این امکان وجود دارد که فایل دیگری که ضرروری  هست را به اشتباه حذف کنند.که این کار برای آنها مشکلاتی به وجود می آورد.

قبل از انجام کار های ما فایل htaccess را به شما توضیح میدهیم:کار این فایل کنترل کردن موارد وبسایت به صورت مطمئن است در حالت کلی این فایل یک سرور سایت شما است همانند رمز عبور امنیتی,یا هدایت کاربر ها است.

نرم افزار filezilla

نرم افزار filezilla

در تصویر بالا در نرم افزار FileZilla  سرویس نمایش فایل های مخفی  فعال شده است.

حالا نوبت به جواب دادن به این سوال است که چرا این فایل htaccess را پیدا نمی کنیم؟خب جواب راحت است که شما اصلا فایل htaccess  رو ایجاد نکردید.اکنون باید این فایل را بسازید که مراحلی برای خود دارد ابتدا به تنظیمات در پیخوشان خود رفته و سپس وارد قسمت پیوند یکتا شوید.بعد باید بر روی یک گزینه به انتخاب خود و مد نظر شماست انتخاب کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید.تنظیمات و پیوند یکتا در وردپرس

بعضی وقت ها این امکان وجود دارد که وردپرس شما قادر به ساخت فایل htaccessنباشد برای رفع این مشکل باید پیوند یکتا را در حالت پیش فرض بگذارید,و سپس باید کدی را که در عکس قرار داده شده را در فایل htaccess قرار دهید.کد مربوط به فایل htaccess

می توانید کد را از قسمت زیر که برای شما گذاشته شده است کپی کنید.

<ifModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule^index\.php$-[L]
RewriteCound%{REQUEST_FILENAME}!-f
RewriteCound%{REQUEST_FILENAME}!-d

این کد را کپی و در یک ویرایشگر متن که میتوانید از notepad  نیز استفاده کنید آن را پیست کنید سپس فایل را با فرمت یا پسوند htaccess ذخیره کنید.وارد هاست خود شوید و یا با استفاده از ftp به وبسایت وصل شوید و فایل را آپلود کنید.اگر در هنگام آپلود کردن فایل مورد نظر به خطا خوردید در این صورت با انتقال دادن ناحیه آپلود به طرف فولدر root  اقدام کنید.برای این منظور به فولدر یا پوشه ی public_html  بروید این پوشه ی اصلی سایت شما است بعد از اینکه وارد این فایل شدید ناحیه یا موقعیت فایل مورد نظر را انتخاب کنید بعد مقدار Numeric Value را 755 بکنید و بعد از آن در همان پوشه یعنی پوشه ی public_html فایل htaccess را آپلود کنید.مقدار ۷۵۵ در کادر روبروی Numeric Value

امیدوارم شما توانسته باشید که فایل htaccess را به طور صحیح بسازید. ممنون که در این آموزش هم با ما بودید اگر سوال یا مشکلی درباره ی این آموزش وردپرس دارید از قسمت نظرات میتوانید مطرح کنید.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *