آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, آموزش وردپرس

نحوه فعالسازی کش مرورگر در وردپرس با افزونه

نحوه فعالسازی کش مرورگر در وردپرس با افزونه

نحوه فعالسازی کش مرورگر در وردپرس با افزونه ی Leverage Browser Caching

همانطور که قبلا در بحث های وردپرس مطرح بود ابزارهایی مانند Page Speed . Gtmetrix,YSlow سرعت سایت را میتوانند اندازه گیری کنند .البته علاوه بر اندازه گیری آنها قادر به آنالیز سایت هم هستند.وقتی با مشکل کندی سایت روبه رو هستیم خطای Leverage Browser Caching موجود است ,که این خطا در بخش PageSpeed ابزار gtmetrix ,مشاهده میشود که شما به اضافه کردن افزونه آن میتوانید رفع مشکل کنید.

تعریف حافظه کش مرورگر

خوب است ابتدا تعریف صحیحی از این حافظه در ذهن داشته باشیم. حافظه کش مرورگر، قسمتی است که در حافظه جانبی قرار دارد و وظیفه آن حفظ فایل های استایتک مانند تصاویر، CSS و…  که قبلاً توسط کاربر مرور شده اند میباشد.وقتی شما از صفحه ای از یک سایت بازدید میکنید کل فایل های که در آن قرار دارند مثل فایل های CSS، HTML، javascript ، تصاویر و …دانلود شده و در مرورگر شما ظاهر میشوند.پس شما دانستید که با هر بار رجوع به صفحه ایی از سایتی کلیه فایل های تشکیل دهنده آن صفحه بایستی مجددا دانلود شوند.افزایش مصرف پهنای باند اینترنت کاربر و نیز افزایش تعداد درخواست از سمت سرور جز مواردی است که در رجوع به صفحه سایت با آن مواجه خواهیم بود.

چگونه مشکل حافظه کش مرورگر Leverage Browser Caching را رفع کنیم ؟

استفاده از حافظه کش مرورگر ها پیشنهاد مناسبی برای اینکار است.استفاده از حافظه کش مرورگر بما این امکان را میدهد که بتوانیم برخی از فایل های موجود در سایت (فایل های تکراری) را براحتی بر روی مرورگران بازدیدکننده ها ذخیره سازی کنیم .با این حرکت زمانیکه  کاربر مجددا از سایت بازدید می کند کل فایل های ذخیره شده در حافظه سیستم کاربر وجود خواهند داشت به جای اینکه از سایت فایل ها را دانلود کند، مرورگر  خواهد توانست از فایل های ذخیره شده در حافظه خود استفاده کند. سرعت بارگذاری صفحات سایت افزایش یافته و صفحات در دفعات بعدی رجوع  سریع‌تر لود خواهند شد.

کارآیی حافظه کش مرورگر (Leverage Browser Caching)

سرعت بخشیدن به وب سایت را میتوان بالاترین و مهمترین کارآیی این افزونه نامید.چرا که فایل های استاتیک دیگر براحتی در مرورگر کاربر دخیره میشوند و این خود به تنهایی باعث صرفه جویی در پهنای باند سرور،کاهش بارگذاری سرور و حتی کاهش در درخواست HTTP میشود.

روش کار با افزونه Leverage Browser Caching

نصب و فعال سازی افزونه را ابتدا انجام دهید. افزونه را میتوانید از لینک پایین همین مطلب دریافت کنید.تنظیماتی برای افزونه انجام نخواهید داد و فقط کدهایی به فایل htaccess به طور خودکار اضافه خواهد شد.این پروسه باعث خواهد شد سرعت بارگذاری صفحات سایتتان در مرورگر افزایش پیدا کند.

Leverage Browser Caching

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/leverage-browser-caching/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه [/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/leverage-browser-caching.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button]

ممنون که در این آموزش وردپرس با ما بودید چنانچه قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبمستر98 را دارید به بخش قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *