آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, آموزش وردپرس

چگونگی بهینه سازی فرمت پیوند های یکتا در وردپرس

چگونگی بهینه سازی فرمت پیوند های یکتا در وردپرس

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز امروز میخواهیم چگونگی بهینه سازی فرمت پیوند های یکتا در وردپرس را برای شما آموزش دهیم.خب همانطور که شما هم میدانید پیوند های یکتا یا آدرس (url) نوشته ها و برگه های وبسایت هستند و موتور های جستجو از آنها برای شناسایی کردن برگه ها و مرتبط بودن آنها با جستجو بهره می برند,که باید گفت که از لحاظ سئو نیز مهم می باشند.در این پست قصد داریم راه های بهینه سازی پیوند های یکتایی که در وبسایت وجود دارند را بررسی کنیم و البته که برای کسانی که تازه سایت خود را راه اندازی کرده و ساخته اند این مطلب میتواند بسیار مهم باشد.البته کسانی که وبسایت خود را قبلا ساخته اند که این آدرس ها از قبل ایندکس شده اند برای آنها هم هیچ جای نگرانی نیست و با ریدایرکت 301 بدون هیچ مشکلی میتوانند تغییرات خود را اعمال کنند.

رایج ترین فرمت های پیوند یکتا کدام ها می باشند؟


پیوند های یکتا وردپرس

در تئوری میتوان گفت که وردپرس امکان استفاده کردن از 10 نوع فرمت پیوند یکتا را داده است ولی در حقیقت بیشتر سایت های وردپرسی از شش نوع:ساده,روز و نام,ماه و نام,عددی ,نام نوشته و ساختار دلخواه استفاده می کنند که در ادامه ی همین مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد پس با ما باشید.

ساختار نام نوشته

امروزه بیشتر سایت ها از نام نوشته  (/%postname%/) به دلیل اینکه کوتاه و مناسب نیز می باشد استفاده می کنند چرا به یاد داشتن این نوع لینک ها هم آسان تر نیز می باشد.توجه داشته باشید در فرمت نان نوشته تاریخ انتشار مطلب یا برگه ای وجود ندارد و این بدین جهت مهم می باشد که میتوان از آن صفحه مورد نظر وبسایت به مدت طولانی استفاده کرد.بیشر افراد بر این متعقدند که ساختار نام نوشته بهترین ساختار برای پیوند های یکتا سایت می باشد و برای سئو سایت نیز مناسب است. ولی باید توجه داشته که حالا هم بیشتر وبسایت های وردپرسی از این نوع ساختار استفاده می کنند پس فکر نکنید که این فرمت یا ساختار برای سایت شما نتایج مطلوبی خواهد داشت.

ساختار روز و نام

ساختار رایج دیگری که برای پیوند های یکتا سایت  ها استفاده می شود نام نوشته(/%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/) می باشد.در این صورت در آدرس های صفحات سایت سال,ماه و روز منتشر شدن محتوا هست که برای وبسایت هایی که در طول روز چندین محتوا انتشار می دهند میتواند گزینه خوب و مناسبی باشد.

ساختار دسته بندی و نام نوشته

ساختار دسته و نام (/%category%/%postname%/) در وبسایت هایی که محتوا بر اساس دسته بندی ها است برای کاربران جهت بررسی صفحات سایت مناسب می شود و نیز کار کاربران را راحت می کند.اگر قصد دارید از این نوع پیوند یکتا در سایت خود استفاده کنید حتما نامک ها کوتاه وارد کنید این نوع ساختار پیوند یکتا چون دارای کلمات کلیدی خواهد بود از لحاظ سئو برای سایت مورد نظر مفید خواهد بود.توجه داشته باشید که اگر از نوع ساختار استفاده کنید دیگر نمیتوانید دسته ی نوشته های سایتتان را تغییر دهید چون امکان دارد دیگر وبسایت ها به نوشته ها لینک داده باشیند.

ساختار ماه و نام

ساختار ماه و نام(/%year%/%monthnum%/%postname%/) هم از رایج ترین نوع پیوند های یکتاست این نوع پیوند یکتا از لحاظ ظاهری با ساختار روز و نام (/%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/) شباهت زیادی دارد.

ساختار دلخواه

این گزینه یعنی ساختار دلخواه به شما این امکان را می دهد که بتوانید پیوند های یکتا سایتتان را بر اساس نیاز خود بسازید.از ساختار های رایج که در این صورت استفاده می شوند عبارتند از:نمایش دادن نام نوشته (/%postname%/) و  (/%post_id%/%postname%/) برای نمایش دادن  شناسه نوشته و نام هستند.

برای پیوند های یکتا سایت وردپرسی باید از کدام ساختار استفاده کرد؟

همه ی ساختار هایی که در بالا اشاره کردیم از لحاظ سئو مناسب می باشند ولی انتخاب کردن یکی از آنها به عنوان ساختار پیوند های یکتا برای سایتتان بستگی به موضوع و محتوای سایت شما دارد.فقط این مورد را در یاد داشته باشید که در ساختار لینک ها باید از کلمات کلیدی استفاده شود و همچنین برای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی موجود هم مناسب باشند.توجه داشته باشید که اگر سایت شما پربازدید است بهتر است از ساختاری بهره برده شود که دارای  سال و ماه نوشته نیز باشد این گونه مناسب نیز است.سیستم وردپرس برای نمایش دادن نوشته ها دیتابیس ها و یا همان پایگاه داده ها را برای پیوند های یکتا سایت جستجو می کند و این کاری در کل دیتابیس انجام خواهد گرفت,پس در این مورد تا وقتی که وبسایت شما ترافیک بالایی نداشته باشد مشکلی هم به وجود نخواهد آورد ولی با گذشت زمان اگر ترافیک خیلی بالا باشد اثر منفی در کارکرد و سرعت وبسایت شما خواهد داشت.

با تمام این حرف ها که گفته شد تمامی پیوند های یکتا که در وردپرس وجود دارد همگی از لحاظ سئو خوب و مناسب برای سایت می باشد و انتخاب یکی آنها بهتر است بر اساس موضوع و سلیقه سایت شما انجام شود راستی شما از چه نوع ساختاری برای وبسایت خود استفاده می کنید؟ خوشحال می شوید آن را از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

امیدوارم آموزش وردپرس برای شما مفید واقع شده و به کارتان آمده باشد اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید به بخش قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *