آموزش وردپرس

فایل های وردپرسی که نیاز به بکاپ دارند

بک آپ گیری یکی از وظایف اصلی مدیر است .اگر که به عنوان مدیر نمیخواهید از تمام فایل ها و سایت بکاپ بگیرید با ما در این مقاله همراه باشید تا با فایل های مهم جهت بک آپ گیری آشنا شوید.

دلیل بکاپ گرفتن از وردپرس


بکاپ گیری از وردپرس

همیشه خطر هک ˓ حملات DDOS ˓ سرقت اطلاعات و ازدست دادن اطلاعات در کمین سایت های اینترنتی است حتی اگر امن ترین سایت ها باشند.راه حل تهیه نسخه پشتیبان است که سایت شما را در مقابل چنین اتفاقاتی بیمه میکند.امنیت شما در گروه داشتن نسخه پشتیبان است چرا که امکان بازگردانی در صورت بروز مشکل وجود دارد. افراد کم تجربه و مبتدی به این موضوع اهمیت چندانی نمیدهند و متاسفانه زمانی متوجه میشوند که کار از کار گذشته.

روشی مناسب برای تهیه بکاپ وردپرس


بک آپ خودکار  توسط افزونه های وردپرس بهترین روش است برای این کار افزونه های رایگان و پرمیوم د ارائه شده اند. افزونه VaultPress  که به صورتی پولی منتشر شده است پیشنهاد می شود.این افزونه تغییرات سایت را ذخیره کرده و بازگردانی نسخه پشتیبان آن بسیار راحت است. اگر تمایلی به هزینه کردن در این مورد نیستید از افزونه های رایگان که برای بکاپ ارائه شده اند و مناسب نیز می باشند استفاده کنید.

فایل های وردپرسی که نیاز به  بکاپ  دارند


فایل هایی که نیاز به بکاپ دارند

وردپرس از یک پایگاه داده و سه نوع فایل استفاده میکند که میتوان بصورت جداگانه از آنها بک آپ گرفت: پایگاه داده وردپرس , فایل های مربوط به تنظیمات وردپرس ˓ فایل های موجود در پوشه wp-content  که شامل پوسته,افزونه ها و فایل های مدیا میشوند و همچنین هسته وردپرس.

برای شناخت بیشتر هر کدام در زیر توضیح مختصری برای هرکدام خواهیم داشت.

بکاپ گیری از فایل های اصلی وردپرس

فایل هایی که باعث کار کردن سایت میشوند جز فایل های هسته هستند که تقریبا میتوان گفت در تمامی سایت های وردپرسی یکسان هستند.از ویرایش کردن این فایل ها بپرهیزید .در صورت نیاز میتوانید اینها را از سایت ورد پرس دانلود کنیدو لزومی ندارد از این فایل ها بک آپ تهیه کنید.

بکاپ از پایگاه داده وردپرس

تمامی داده ها در وردپرس در پایگاه داده MySQL نگهداری میشود.یعنی تمامی برگه ها,نوشته ها,کاربران و دیدگاه و مواردی از این قبیل در پایگاه داده ذخیره می شوند. پس یکی از قسمت های ضروری برای بک آپ گیری محسوب میشود.

بکاپ از فایل های مربوط به تنظیمات

اصلیترین فایل تنظیماتی فایل تنظیمات وردپرس wp-config.php است که حاوی اطلاعات سایت مانند ارتباط با پایگاه داده میباشد.دو فایل مهم تنظیماتی فایل  wp-config.php و .htaccess هستند.بک آپ گیری از این فایل ها را فراموش نکنید.

بکاپ از پوشه wp-content

این قسمت شامل چیزهایی است که توسط خود شما به سایت اضافه میگردد مانند تمامی تصاویر، فایل های صوتی و تصویری، افزونه ها، پوسته ها.بک آپ گیری از این پوشه هم بسیار حائز اهمیت است.

ممنون که در این آموزش وردپرس همراه ما بودید امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده و به کارتان آمد باشد اگر سوال مشکلی در این زمینه دارید در قسمت نظرات آن را مطرح کنید تا در اسرع وقت به سوال شما پاسخ داده شود ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *