آموزش وردپرس, وبلاگ

آموزش نمایش پست به جای صفحه جستجو در وردپرس

نمایش پست به جای صفحه جستجو در وردپرس

در این جلسه از آموزش وردپرس قصد داریم نحوه نمایش پست به جای صفحه جستجو در وردپرس را آموزش دهیم؛ اما پیش از این بهتر است درمورد چگونگی قرار دادن صفحه جستجو در سایت و اهمیت جستجو در قالب وردپرس بیشتر بدانید. با گذشت زمان و افزایش تعداد مطالب در سایت شما به یک جستجوگر در سایت خود نیاز دارید تا کاربران بتوانند به هدف و نتیجه ی که میخواهند به راحتی دست یابند. جستجو در انواع مختلف پیشرفته و ساده وجود دارد؛ برخی سایت ها خود دارای ابزار جستجو هستند و در برخی دیگر می توان با نصب افزونه از امکان سرچ و جستجو بهره برد.

انواع افزونه به منظور جستجو در قالب وردپرس

افزونه Search Everything

به این منظور می توان از افزونه  Search Everything بهره برد که نصب آن آسان می باشد. می توانید به منظور یادگیری نحوه نصب افزونه  Search Everything ، بر روی لینک کلیک نمایید. این افزونه یک جستجوی کامل را در اختیار شما قرار خواهد داد که می توانید برای نوشته ها، برگه ها، برچسب ها، دیدگاه ها و … از آن بهره بگیرید.

افزونه search & filter

می دانیم که به صورت پیش فرض در وردپرس مطالب براساس دسته بندی و برچسب ها مرتب می شوند؛ اما گاهی کاربر تمایل دارد مطالب را براساس چند برچسب یا دسته فیلتر و نتایج را مشاهده نماید. به کمک این افزونه کاربر قادر به انجام چنین فیلتری می باشد.

افزونه (Yet Another Related Post Plugin (YARP

گاهی حتی می توان در فرآیند جستجو، به منظور سهولت کاربران در دسترسی به مطالب سایت، پست های مرتبط به کلمه جستجو را نیز نمایش داد؛ با نصب افزونه (Yet Another Related Post Plugin (YARP می توان این کار را به راحتی انجام داد. البته انجام این نوع جستجو با افزودن  کد به قالب وردپرس نیز انجام پذیر خواهد بود. با انجام این کار نه تنها می توانید کاربر خود را راضی نگه دارید، بلکه میزان بازدید از سایت را افزایش خواهید داد.

آموزش نمایش پست به جای صفحه جستجو در وردپرس

گاهی پیش می آید در نتایج جستجو کلمه شما فقط یه مقاله وجود داشته باشد و شما میخواهید کاربر خود را راضی نگه دارید و خیالش را آسوده کنید. در این موارد معمولا کاربر ترجیح می دهد به جای اینکه به صفحه جست و جو برود، بتواند به طور مستقیم به پست مورد نظر منتقل شود و این فرآیند دو مرحله به یک مرحله کاهش یابد.

[quote bgcolor=’#f8902b’ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

در این مطلب از آموزش وردپرس قصد داریم که چگونگی این فرآیند، یعنی نمایش پست مورد نظر به جای صفحه جستجو، زمانی که نتایج نمایش داده شده تنها یک مورد است، را آموزش دهیم. وبمستر 98 بهترین راه ها را در اختیار شما خواهد گذاشت به همین منظور پس از بررسی های فراوان، افزودن کد، بهترین روش برای انجام آن در نظر گرفته شده است. [/quote]

برای نمایش پست به جای صفحه جستجو در وردپرس به راحتی می توانید کدی که در ادامه برای شما قرار داده ایم را در  functions.php قالب وردپرس خود اضافه کنید.

add_action('template_redirect', 'one_match_redirect');
function one_match_redirect() {
  if (is_search()) {
    global $wp_query;
    if ($wp_query->post_count == 1) {
      wp_redirect( get_permalink( $wp_query->posts['0']->ID ) );
    }
  }
}

از اینکه ما را در این قسمت از آموزش وردپرس همیاری کردید، متشکریم. اگر در مورد نمایش پست در صفحه جستجو وردپرس سوال یا مشکلی دارید، می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا بتوانید راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. در صورتی که به قالب وردپرس نیاز دارید، می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *