آموزش وردپرس

آنالیزگرهای برتر و محبوب وردپرس

آنالیزگرهای برتر و محبوب وردپرس

ابزارهای کاربردی مانند آنالیزگرها وجود دارند که از آنها میتوان برای سنجش عوامل گوناگون در سایت مثل بررسی آمار بازدیدها و ترافیک سایت بهره جست. بعد از معرفی کلی ابزارهای جدید و بروز که بعضی رایگان وبعضی پولی هستند اما همچنان هستند تعدادی از این ابزارها که برترین و معرف ترین ابزارها برای هر وب مستری مانند کاربران وردپرس بحساب می آیند. سعی داریم در این مقاله به معرفی بهترین آنالیز سایت را به شما معرفی کنیم,بنابراین در این مقاله با ما باشید.

برترین آنالیزگرهای برتر و محبوب  وردپرس

آنالیز وردپرس با Google Analytics


شکی در این نیست که ابزار آنالیز گوگل برترین و اصلی ترین آنالیزگر است. ابزار آنالیز گوگل وردپرسی که بصورت رایگان ارائه شده است سرویسی قابل اطمینان جهت سنجش بازدیدها و وضعیت فعلی سایت در میان سایر سایت های موجود است.اما خصوصیتی که آنالیزگر گوگل را نسبت به سایر آنالیزگرهای موجود متمایز میکند وجود سرویس آنالیز سایت در شبکه های اجتماعی است.یعنی با کمک گیری از این ابزار میتوانید میزان ورودی های سایت را که از طریق شبکه های اجتماعی صورت گرفته ببینید و بررسی کنید.  بر طبق این آمار بدست آمده است که میتوانید تعیین کنید آیا سرمایه گذاری هایتان را در شبکه اجتماعی افزایش دهید یا خیر ؟ همانطور که میدانیم بیشتر استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی جهت آگاهی از سایت ها و خبرهای مختلف وارد این شبکه ها میشوند تا اینکه به صورت مستقیم وارد سایت های مربوطه شوند.

اما مانند هر ابزار دیگر شما نیازمند هستید قبل از کار با این ابزار اطلاعات لازمه درباره ی اصلاحاتی که در این آنالیزگر مرسوم است داشته باشید.

 

Dimensions: همه عناصری که مورد تجزیه و تحلیل به واسطه آنالیزگر گوگل قرار میگیرند در این بخش می باشند. بطور مثال طول زمان صرف شده برای جست وجو در سایت توسط کاربر عنصری است که در این بخش تعیین می شود.

Sessions: این قسمت هم مدت زمان صرف شده در سایت شما یا اپلیکشن سایت شما نمایش میدهد.

Users: تمام افرادی که وارد سایت شما شدن یا اینکه بعد از مدت زمانی به سایت شما برمیگردن توسط این بخش نشان داده میشوند.

Pageviews: آمار مد نظر راجع به تعداد کلی بازدیدهای برگه ها و پست ها یا بازدید مجدد آنها را نمایان میسازد.

Bounce Rate : از بخش های بسیار مهم سایت شما میتوان به این بخش اشاره کرد .مشخص کننده درصد کاربران سایت شما  که همگی از یک مطلب ویژه بازدید کرده اند .و در ادامه با توجه به یک سری از المان هایی که در خود آنالیزگر وجود دارد نشان دهنده این است که چند درصد از کاربران بدون اینکه از مطالب سایت استفاده کنند آن صفحه را ترک کرده اند.

Goals: تعداد کاربران و یا تعداد دفعاتی که افراد وقت خود را کاملا در استفاده از سایت شما میگذارنند  توسط این قسمت نمایش داده میشود. حالا اینکه چگونه گوگل میتواند تشخیص دهد یک کاربر استفاده زیاد یا کمتری از سایت شما داشته است از حوصله این بحث خارج است.

Behavior: در خاتمه آنالیزگر یک سری پیشنهاد ها و توصیه ها رو براساس آمار بدست آمده به وب مستر خواهد داد.

آنالیز وردپرس با Buffer


سرویس Buffer یکی از آن سرویس هایی است که بیشتر روی محتوای مطالب سایت متمرکز هست و آمارهایی هم که ارائه میدهد راجع به این موضوع است.بخش هایی از این آمارگیرها که اطلاعاتی را راجع به محتوای مطالب اخیر در سایت و هم در شبکه های اجتماعی به شما ارائه می کنند .Top Tweet/Top  Postt، هستند .مثلا تعداد بازدیدها و یا علاقه مندی ها به همان مطلب و…

میتوانید به کمک چنین سرویس هایی مطالب یکسان را بصورت مشترک ما بین سایت هایتان و یا شبکه های اجتماعی که در آنها عضو هستید منتشر کنید.

 

آنالیز وردپرس با  Hootsuite


اگر که میخواهید بطور همزمان در سه شبکه اجتماعی مطالبی رو ارسال کنید این ابزار به کمک شنا می آید.گزارشات از مشاهدات و ارائه نتایج از میزان بازدید های انجام گرفته از قابلیت های این ابزار بشمار میرود.

آنالیز وردپرس با Followerwonk


این سرویس جز سرویس هایی است که به افراد اهل توییتر و  علاقه مند فعالیت در آن محیط جهت ارسال مطالب جدید و به روز کمک میکند و گویا جز بهترین سرویس هاست.به این شکل که وارد اکانت توییتر خودتان میشوید و گزارشی از فالورهایتان و میزان علاقه مندی به هر پست را خواهید دید. مشاهده افرادی که آنلاین هستند و زمانی که بیشترین تعداد افراد آنلاین را نشان میدهد موجب میشود گه یک آمار کلی از کاربران سایت داشته و درست در همان زمان مطالب را به اشتراک بگذارید.

آنالیز وردپرس با Quintly


آنالیز شبکه‌های اجتماعی سایت البته سایت های که اداره آنها توسط وردپرس صورت میگیرد  با استفاده از این ابزار میتواند به نوبه خودانتخاب شایسته ایی  باشد.گزارش های هوشمند از تعداد بازدیدهای انجام گرفته وداشبورد سفارشی برای مدیریت آنالیز  توسط این ابزار امکان پذیر میباشد.  آنالیزگری است که  برای شبکه‌هایی اجتماعی ازجمله فیسبوک،اینستاگرام و… قابل استفاده است.

آنالیز وردپرس با Collecto


شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام این نوع ابزار را می طلبد و قابل استفاده نیز میباشند که امکانات این ابزار هم مثل سایر ابزارها میباشد.

ممنون که در این مطلب همراه ما بودید اگر قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبمستر98 را دارید به بخش قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *